Kącik Astrologiczny

Kącik Astrologiczny

Hej Smeetowicze! Grupa Astrologów przygotowała dla Was kilka astronomicznych i astrologicznych ciekawostek. Za oknami prawdziwa wiosna, kwiaty pachną - zobaczcie, jakie znaczenie może mieć bukiet ślubny!

 

  • Znak zodiaku - Bliźnięta

Bliźnięta to osoby, które chcą być stawiane na pierwszym miejscu. Są bardzo sprytne, przeważnie chcą pomagać bliskim, mają duże poczucie humoru, a ich gorący temperament może zadziwić wielu. Lubią rządzić, więc idealnie sprawdziliby się się jako opiekunowie grup funkcyjnych. Pasują do nich role Przewodnika, Showmana oraz DJa. Ich przebojowość to ich atut, ponieważ dzięki niej wyjdą z każdej nieprzyjemnej sytuacji.

 

  • Aktualne położenie gwiazd/planet

W maju przestaną być widoczne prawie wszystkie planety Układu Słonecznego, poza Marsem, Jowiszem i Saturnem. Planeta Uran, szybko zbliża się do koniunkcji i będzie słabo widoczna. 25 maja Słońce wejdzie do gwiazdozbioru Barana, 27 maja przejdzie na północ od Urana. Księżyc pod koniec miesiąca będzie w nowiu, dlatego będzie przeszkadzał w obserwacji nieba w wieczornych porach. Gwiazdy za to będą sprzyjać w świecie 3D, oznacza to jedno - wielkie wygrane na eventach!!!

 

  • Wróżenie z kwiatów

Czy wiecie, że bukiet ślubny może przynieść szczęście lub pecha? Dlatego też należy zwracać szczególną uwagę na to, z jakich kwiatów go komponujemy. Dobrze wróżącymi  na przyszłość kwiatami są fiołki (wierność), goździki (miłość),  kwiaty pomarańczy (płodność) i konwalie (szczęście). Pecha przynieść mogą róże (kolce to symbol cierpienia), żonkile (zazdrość), białe astry (poniżenie), cyprysy (rozpacz) oraz osty (upokorzenie). I pamiętajcie: "w maju ślub, szybki grób!". Lepiej przełożyć tę ważną uroczystość na miesiąc z literą R w środku ;)

 

Zapraszamy również na naszą grupę na Facebooka, gdzie znajdziecie wiele ciekawostek: https://www.facebook.com/groups/533845090010482/