Kącik Astrologiczny

wlknc

 

Hej Smeetowicze! Grupa Astrologów przygotowała dla Was kilka astronomicznych i astrologicznych ciekawostek. Na koniec czeka na Was jedna z wróżb Wielkanocnych.

 

Znak zodiaku - Baran:

Osoby spod tego znaku są z natury szczere i bezpośrednie. Nie lubią rozważać czy planować, ważne jest dla nich to, co dzieje się w danym momencie. Lubią od razu działać i nie potrafią przebywać dłużej w jednym miejscu. Są osobami spontanicznymi i dynamicznymi. Nie obawiają się kompromitacji i nie przeżywają długo swoich niepowodzeń. Wadami baranów jest to, że bywają agresywne i niecierpliwe. Lubią wypowiadać swoje opinie nie zwracając uwagi na to, że mogą kogoś zranić swoimi słowami. Osoby spod tego znaku lubią rządzić i narzucać swoje zdanie, ponieważ mają instynkt przywódcy.

 

AKTUALNE położenie gwiazd/planet:

Kwiecień rozpoczął się słabą widocznością na niebie. Planety znajdują się na zachód od Słońca i przez to ciężko jest je obserwować. Ostatnie dwie planety giną w blasku Słońca. Jowisz i Saturn wędrują nad widnokręgiem, a przez to obraz teleskopowy jest ledwie widoczny. Już 15 kwietnia będzie można zauważyć, że Księżyc przejdzie przez nów i nastąpi nachylenie ekliptyki do porannego widnokręgu.

 

Wróżby z jajek i pisanek (Sztuka wróżenia z jajek nazywa się oomancją /jak również owomancją i owoskopią/. Nazwa ta pochodzi od dwóch greckich słów: oon – jajo oraz manteia – przepowiednia.)

- Jeśli ilość jajek na stole wielkanocnym jest parzysta, to czeka Cię szybki ślub, natomiast nieparzysta liczba oznacza kilka lat samotności.

- zakręć dwie pisanki jak bączka: jeśli zetkną się ze sobą, zwiastują miłość

- umycie się w wodzie, w której gotowały się jajka zapewnić ma urodę i wdzięk na cały rok. Nie polecamy jednak wody z łupinami cebuli, używanej do farbowania jajek ;)

- oddzielamy od siebie białko i żółtko, a same białko wlewamy do gorącej (prawie wrzącej) wody i interpretujemy kształt, jaki przybierze w niej nasze białko. Interpretacja powstałych w wodzie kształtów zależy już od naszej wyobraźni i bardzo przypomina to w jaki sposób tłumaczymy znaczenie herbacianych fusów na dnie filiżanki lub lanego wosku na Andrzejki.

-

 

Zapraszamy również na naszą grupę na Facebooka:

https://www.facebook.com/groups/533845090010482/  

Astrolodzy: ¢ н є я я у < 3, εïз вιαηкα εïз , !anjaf metseJ