Yıllar Sonra Gelen Başarı

Bir şehir düşünün Türkiye'nin en kuzeyinde doğal güzellikleri muhteşem denizi ile göz alıcı ve büyüleyici bir şehir,
çalışkan halkı, sıcak kanlılığı ve bir o kadar da çılgınlıkları ile kendinden söz ettiren bir halk.
Bu halkın bir de futbol bağımlılığı ve takımlarına ölüme bağlılığı var.
Bahsettim bu şehir Türkiye'nin güzide şehri Trabzon ve futbol takımı Trabzonspor...
1967 yılında kurulan Trabzonspor o tarihten bu yana hem Türk futbolu hemde şehrin gelişmesinde büyük pay sahibi olmuştur.
Trabzonspor'un Türkiye liginde toplam 7 şampiyonluğu bulunmakta bunların ise en sonuncusunu tam 38 yıl önce 1983-1984 senesinde elde etmişti.
O günden bu yana Trabzonspor şampiyon olamıyor taraftarının, halkın ve şehrinin özlemle beklediği şampiyonluk için senelerce mücadele edip yılmadan dimdik ayakta durarak yola devam ettiler.
Ve o sene bu sene dedikleri 2010-2011 sezonundan beri şampiyonluğa en çok yaklaştıkları bu sene işleri artık şansa bırakmadan, Türkiye'nin hemen hemen her futbol severin takdirini alarak oynadıkları futbol ve kazandıkları maçlar ile Abdullah Avcı'nın öğrencileri Şampiyonluğa ulaştılar.
Bu şampiyonluk Trabzon şehri için bir son mu olacaktı yoksa yeni bir başlangıcın habercisi miydi bunu kendileri karar verecekler.
Şimdi yapılacak daha zor işleri var artık hiç bir Trabzonlu 38 yıl beklemek istemiyor ve galibiyetten ders çıkarmak, mağlubiyetten ders çıkarmaktan daha zordur.
Tüm Türkiye'deki Trabzonluları sevince boğan bu şampiyonluk Trabzonspor'u bir adım daha ileriye taşıyacağından hiç şüphemiz yok.
Trabzonspor'u 2021-2022 sezonunda kazandığı şampiyonluğundan dolayı tebrik eder, Avrupa'da boy göstereceği Şampiyonlar Ligi maçlarında başarılar dileriz.

Spor Muhabiriniz,

Türker.

Tags